1 2 3

Relacja z 12. posiedzenia Sejmu

W dniach 22-23 maja 2024 r. odbyło się 12. posiedzenie Sejmu X kadencji. Posiedzenie zdominowały tematy związane z bezpieczeństwem – informacja ministra obrony narodowej w sprawie stanu bezpieczeństwa kraju oraz debata o wpływach Rosji w Polsce.

Czytaj całość

„Będzie Pan zadowolony…”, czyli po jaką Europę idą „specjaliści”?

W którą stronę podąży Unia Europejska i jakie priorytety będą przyświecały prawodawcom w następnej kadencji Parlamentu Europejskiego? Zmiana klimatu, bezpieczeństwo i migracje – te trzy kwestie zdominują politykę w najbliższych latach. Dlatego zapytaliśmy największe komitety wyborcze w Polsce o specjalistów w tych obszarach, którzy startują z ich list do PE, i przeanalizowaliśmy ich medialne wypowiedzi.

Czytaj całość

Relacja z 11. posiedzenia Sejmu

W dniach 8, 9 i 15 maja 2024 r. odbyło się 11. posiedzenie Sejmu X kadencji. Izba zajmowała się na nim m.in. ustawą o czasowym ograniczeniu cen za energię elektryczną, gaz ziemny i ciepło systemowe oraz o bonie energetycznym. Tego samego dnia opozycja podjęła próbą odwołania ministry klimatu i środowiska Pauliny Hennig-Kloski. Debata nad wotum nieufności przerodziła się w dyskusję w rosyjskich wpływach na polską politykę. Zobaczcie te wydarzenia na zdjęciach Piotra Wójcika/Picture Doc.

Czytaj całość

Relacja z obrad 10. posiedzenia Sejmu

W dniach 24–26 kwietnia 2024 r. odbyło się 10. posiedzenie Sejmu X kadencji. Izba zajmowała się m.in. kwestią zakresu inwigilacji obywateli przez służby specjalne, ustawą o Trybunale Konstytucyjnym i informacją MSZ o planach polskiej dyplomacji na bieżący rok. Korzystając z okazji, posłowie zdecydowali się nawiązać do dorobku antyku oraz literatury XIX i XX w. Zobaczcie te wydarzenia na zdjęciach Piotra Wójcika/Picture Doc.

Czytaj całość

Gdzie drwa nie rąbią, tam wióry lecą

Rząd, PiS, organizacje pozarządowe, leśnicy, branża drzewna i mieszkańcy – wszyscy zabrali głos na 5-godzinnym posiedzeniu sejmowej komisji. Choć od częściowego wstrzymania wycinki przez Lasy Państwowe minęło już kilka miesięcy, to temat wciąż rozgrzewa emocje.

Czytaj całość

Relacja z 7. posiedzenia Sejmu (06-08.03.2024 r.)

Odsunięcie procedowania ustaw liberalizujących prawo aborcyjne, protesty przeciwko Zielonemu Ładowi i zmiany w sądownictwie – to tematy, które zdominowały obrady 7. posiedzenia Sejmu. Zobaczcie je na zdjęciach Piotra Wójcika/Picture Doc.

Czytaj całość

„Tylko «tak» oznacza zgodę” czy „postawienie systemu na głowie”? – zmiana kwalifikacji gwałtu w opinii posłanek i posłów

Sejm na najbliższym posiedzeniu (6-8 marca 2024 r.) zajmie się projektem nowelizacji Kodeksu karnego zmieniającym prawną kwalifikację gwałtu. Od tej pory przestępstwem ma być doprowadzenie do obcowania płciowego bez wcześniejszej świadomej i dobrowolnej zgody.

Czytaj całość

6. posiedzenie Sejmu

W dniach 21-22 lutego 2024 r. odbyło się 6. posiedzenie Sejmu X kadencji. Izba wysłuchała m.in. sprawozdania z działalności Krajowej Rady Sądownictwa i była świadkiem próby odwołania ministra sprawiedliwości. Zobaczcie te wydarzenia na zdjęciach Piotra Wójcika/PictureDoc.

Czytaj całość

5. posiedzenie Sejmu

W dniach 7-9 lutego 2024 r. odbyło się 5. posiedzenie Sejmu X kadencji. Obrady zostały zdominowane przez udaremnioną próbę wejścia do Sejmu byłych posłów, dyskusję o CPK i procedowanie obywatelskich projektów ustaw. Zobaczcie te wydarzenia na zdjęciach Piotra Wójcika/PictureDoc.

Czytaj całość

Informacja bieżąca rządu dotycząca Funduszu Sprawiedliwości

26 stycznia Sejm zapoznał się z informacją Ministerstwa Sprawiedliwości w sprawie dotychczasowego funkcjonowania Funduszu Sprawiedliwości – środków, które rząd PiS obiecał przeznaczyć na pomoc ofiarom przestępstw i dla osób opuszczających zakłady karne. Relację z tego punktu obrad zobaczycie na zdjęciach Piotra Wójcika/PictureDoc.

Czytaj całość
1 2 3