Informacje ogólne

Polityk archiwalny
Data i miejsce urodzenia: 1975-03-20, Kępno
Zawód: ekonomista
Wykształcenie: wyższe
Absolwentka zarządzania na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu oraz ochrony środowiska na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Pracowała jako przedstawicielka handlowa agencji artystyczno-reklamowej, od 1998 r. jest kierownikiem biura reklamy. W l. 2002-2009 nauczycielka przedmiotów... ekonomicznych, od 2005 r. wykładowca w wydziale zamiejscowym WSZiP w Łodzi. Wydawca i redaktor naczelna „Kuriera Lokalnego Powiatu Kępińskiego”. Do 2011 r. właścicielka przedsiębiorstwa. Założycielka i prezeska Stowarzyszenia „Po Prostu Pomagam”. Od marca 2017 r. członkini rady fundacji Solidarności Międzynarodowej. W latach 2011-2017 członkini PSL. Senator w l. 2011-2015 (VIII kadencja). Zasiadała w komisjach: samorządu terytorialnego i administracji państwowej; polityki społecznej i rodziny; kultury i środków przekazu (wiceprzewodnicząca). W 2015 r. sekretarz stanu w Kancelarii Premiera w rządzie Ewy Kopacz. Posłanka w l. 2015-2019 (VIII kadencja), była członkiem komisji: ds. Unii Europejskiej; polityki senioralnej oraz komisji śledczej do zbadania prawidłowości i legalności działań organów i instytucji publicznych wobec podmiotów wchodzących w skład Grupy Amber Gold. Od października 2017 r. do stycznia 2018 r. sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju. Po przemianach resortowych 8 lutego 2018 r. została powołana na sekretarza stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju. Pełniła również funkcję pełnomocnika rządy ds. małych i średnich przedsiębiorstw. W wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2019 r. zdobyła mandat posła.
Czytaj więcej
Zwiń

Kwestionariusze

KWESTIONARIUSZ
Wybory parlamentarne (2015)

Kwestionariusz przed wyborami

[samorząd i rozwój regionalny], [budżet], [podatki]

Większość samorządów boryka się z trudnościami finansowymi. Jaki powinien być Pani/ Pana zdaniem główny kierunek działań, aby rozwiązać te problemy?

Prosimy wybrać wszystkie odpowiedzi, które pasują
  1. Zachęcanie samorządów do oszczędności, m.in. przez wspólne z sąsiadami kontraktowanie usług (tzw. centra usług wspólnych).
  2. Zwiększanie udziału samorządów w podatkach PIT i CIT.
  3. Należy przeznaczyć większą niż obecnie część budżetu państwa na finansowanie zadań narzucanych samorządom ustawami.
  4. Należy zmienić zasadę naliczania „janosikowego” (wpłata, którą bogatsze samorządy wnoszą do budżetu państwa na rzecz biedniejszych).
  5. Gminy, na których terenie znajdują się obszary chronione, powinny otrzymywać od państwa subwencję, jako rekompensatę za brak możliwości prowadzenia inwestycji na tych terenach.
  6. Gminy dysponują wystarczającymi środkami na realizację zadań, a ich problemy finansowe wynikają przede wszystkim ze złego zarządzania budżetem.
  7. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.

[prawa i wolności obywatelskie], [podatki]

Składając deklarację podatkową, obywatel może wybrać organizację pożytku publicznego, do której trafi 1 proc. jego podatku. Czy zgadza się Pani/ Pan z następującymi stwierdzeniami na temat mechanizmu „1 %”?

Prosimy wybrać wszystkie odpowiedzi, które pasują
Tak Nie Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Należy ograniczyć możliwość przekazywania odpisu na tzw. subkonta, które organizacje tworzą w celu redystrybucji środków dla osób prywatnych i instytucji.
Emeryci, renciści i osoby rozliczające się przez ZUS powinni zyskać prawo przekazywania 1 proc. podatku na wybraną organizację pożytku publicznego.
Należy zwiększyć wysokość odpisu podatkowego na organizacje pożytku publicznego z 1 proc. do 5 proc.
Należy rozszerzyć grupę uprawnionych do otrzymywania odpisu podatkowego o instytucje publiczne (np. szkoły, domy kultury, muzea).

[polityka społeczna]

W Polsce pogłębia się kryzys demograficzny: prognozy przewidują zmniejszanie się liczby ludności (o 12 proc. do 2030 r.) oraz liczby osób w wieku produkcyjnym (GUS, 2014). Która z poniższych opinii na temat polityki prorodzinnej jest bliższa Pani/ Pana poglądom?

Prosimy wybrać jedną odpowiedź
Zdecydowanie A Raczej A Raczej B Zdecydowanie B Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie
A. Państwo powinno prowadzić politykę mającą na celu zwiększenie liczby urodzeń poprzez finansowe wsparcie rodzin. B. Nie ma dowodów na to, że wydatki na politykę prorodzinną wpływają na dzietność, więc państwo nie powinno wydawać pieniędzy na ten cel.
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej

Zgodność z innymi politykami

KWESTIONARIUSZ — Wybory parlamentarne (2015)

(minimalna liczba wspólnych pytań: 9/85)

Najbardziej zgodni politycy
wspólne pytania
23
zgodność
72%
wspólne pytania
23
zgodność
73%
wspólne pytania
20
zgodność
76%
Najmniej zgodni politycy
wspólne pytania
11
zgodność
38%
wspólne pytania
12
zgodność
39%
wspólne pytania
23
zgodność
39%

Artykuły

13.05.2024, Europoselskie reelekcje, smutne pożegnania i hojne emerytury

…Joanna Kopcińska ,  Zdzisław Krasnodębski ,  Elżbieta Kruk ,  Ryszard Legutko ,  Beata Mazurek ,  Andżelika Możdżanowska ,  Tomasz Poręba ,  Rafał Romanowski ,  Grzegorz Tobiszowski (Prawo i Sprawiedliwość, Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy),  Jerzy…

31.03.2016, "Ciii", "Proszę wyłączyć PO". Krystyna Pawłowicz liderką w przerywaniu posłom

…Paulina Hennig-Kloska (28 wtrąceń) i Ryszard Petru (23). Krzysztof Paszyk (39 wystąpień), Mieczysław Kasprzyk (35), Andżelika Możdżanowska (34) to najchętniej występujący na sali plenarnej posłowie PSL. Z sali sejmowej najczęściej odzywali się Władysław Kosiniak…

Wyniki 1–2 z 2
pokaż  3 / 10 / 20 / 50 / wszystkie

Obietnice

Środki na rolnictwo

Pamiętajmy też, że w kolejnej perspektywie unijnej, tzn. na lata 2021–2027, nastąpi silniejsza koncentracja tematyczna środków unijnych, m.in. w stronę rozwiązań innowacyjnej, cyfrowej i niskoemisyjnej gospodarki. Trzeba zrobić wszystko, aby na tych rozwiązaniach nie ucierpiał polski rolnik i aby nie okazało się, że kraje Europy Zachodniej zabiorą większość tych środków.

Źródło: www.tygodnik-rolniczy.pl

Data obietnicy: 21.05.2019

wielkopolski
PiS
sprawy ogólnopolskie
wybory europejskie 2019
budżet UE
dopłaty dla rolników
Promocja i wsparcie polskich produktów

Portugalczycy wywalczyli sobie prawo zaliczania marchewki do owoców, wspierając tym samym swoich wytwórców dżemów marchewkowych, Francuzi przekonali, że ślimak jest rybą. Jedni sobie z tego tylko żartują – a ja mówię: wykorzystajmy te same mechanizmy dla promocji i wsparcia naszych rolników, lokalnych wytwórców i wyrobów. Pora zawalczyć o naszych rolników, przedsiębiorców, pracowników, pora wesprzeć nasze unikatowe łączenie tradycji i nowoczesności. Pora pokazać Europie, jak unikalną marką jest POLSKA ŻYWNOŚĆ.

Źródło: www.tygodnik-rolniczy.pl

Data obietnicy: 21.05.2019

wielkopolski
PiS
sprawy ogólnopolskie
wybory europejskie 2019
rolnictwo
przedsiębiorczość
Wyrównanie szans rolników

Najważniejszym moim celem jest wyrównanie szans polskiego rolnika w stosunku do jego zachodnich kolegów. Zależy mi, aby nie różniły się one od tych, z jakimi każdego poranka budzi się francuski, niemiecki, hiszpański czy włoski rolnik. Tylko wtedy możemy mówić o wspólnej Europie – gdy te szanse i możliwości będą podobne. I to jest mój główny cel.

Źródło: www.tygodnik-rolniczy.pl

Data obietnicy: 21.05.2019

wielkopolski
PiS
sprawy ogólnopolskie
wybory europejskie 2019
integracja europejska
rolnictwo
Koła Gospodyń Wiejskich

Wykorzystując moje ogromne zaangażowanie we wsparcie przedsiębiorczości na obszarach wiejskich, w tym również KGW, kolejnym bardzo ważnym dla mnie celem jest pozyskiwanie rozwiązań dla kół, w tym zwiększenie szans w pozyskaniu i wykorzystaniu funduszy europejskich, wdrożenie Karty KGW oraz uruchomienie Krajowej i Europejskiej Rady KGW. Będę się starała, aby ułatwienia podatkowe, np. przesunięcia terminu składania PIT-8, które wprowadziłam dla KGW, objęły również pozostałe organizacje działające na terenach wiejskich. Myślę tutaj nie tylko o organizacjach rolniczych, ale także o ochotniczych strażach pożarnych czy organizacjach non profit.

Źródło: www.tygodnik-rolniczy.pl

Data obietnicy: 21.05.2019

wielkopolski
PiS
sprawy ogólnopolskie
wybory europejskie 2019
polityka społeczna
Koła Gospodyń Wiejskich
Fundusz Spójności

Obecnie trwające negocjacje polskiego rządu mają na celu uzyskanie jak największej kwoty, z której, mam nadzieję przy moim wsparciu, jak największa część będzie przeznaczona na rozwój naszych wiejskich i gminnych dróg. Stąd moje dotychczasowe działania w zakresie zarówno obwodnic, dróg samorządowych czy lokalnych szpitali.

Źródło: www.tygodnik-rolniczy.pl

Data obietnicy: 21.05.2019

wielkopolski
PiS
sprawy ogólnopolskie
wybory europejskie 2019
środki europejskie
infrastruktura
Promowanie produktów regionalnych

Chcę postawić również na wykorzystanie rozwiązań promujących nasze polskie produkty regionalne oraz odpowiednie prawne zabezpieczenie ich na europejskim rynku. Zależy mi na mocnym wypromowaniu marki Polska Żywność jako nawiązania do doskonałego smaku, tradycyjnego procesu oraz zgodności z naturą.

Źródło: www.tygodnik-rolniczy.pl

Data obietnicy: 21.05.2019

wielkopolski
PiS
sprawy ogólnopolskie
wybory europejskie 2019
prawo
Polska Żywność w UE

Chcę wykorzystać obecność w Europarlamencie do tego, aby przygotować również jeszcze silniejsze rozwiązanie dla naszych polskich rolników. Francuzi mają swój Koniak czy Szampan, który zarezerwowany jest wyłącznie dla produktów z określonego geograficznie terenu. Polska Żywność musi także znaleźć należne jej w Europie miejsce i musi być odpowiednio finansowana. Ekologiczne, zdrowe, naturalne oraz wyjątkowe – tylko zbudowanie takiej marki i przekonanie do niej pozostałych parlamentarzystów pozwoli nam na uzyskanie lepszej pozycji naszych rolników i przedsiębiorców, przez co wzmocnimy nasze wsie i małe miasteczka. Jesteśmy wyjątkowi i musimy tę wyjątkowość pokazać.

Źródło: www.tygodnik-rolniczy.pl

Data obietnicy: 21.05.2019

wielkopolski
PiS
sprawy ogólnopolskie
wybory europejskie 2019
integracja europejska
przedsiębiorczość

Biografia

Filtruj wyniki

Rodzaj

Filtruj
Wyczyść filtry
Przefiltrowane przez:
od 2.07.2019
Parlament Europejski IX kadencji, Komisja Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów, zastępca członka
źródło
Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego www.europarl.europa.eu
od 2.07.2019
Parlament Europejski IX kadencji, Komisja Praw Kobiet i Równouprawnienia, członek
źródło
Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego www.europarl.europa.eu
od 2.07.2019
Parlament Europejski IX kadencji, Komisja Rozwoju Regionalnego, członek
źródło
Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego www.europarl.europa.eu
Pokaż więcej