Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

Wybrany na posła do PE Komitet wyborczy: Prawo i Sprawiedliwość Okręg: 4, Warszawa Partia: Prawo i Sprawiedliwość Zawód: prawnik

Informacje ogólne

Poseł do Parlamentu Europejskiego

Klub/koło: Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy
Data i miejsce urodzenia: 1987-12-15, Łódź
Zawód: urzędnik państwowy, prawnik
Wykształcenie: wyższe
Absolwent prawa na Uniwersytecie Łódzkim, na tej samej uczelni uzyskał doktorat z historii doktryn polityczno-prawnych. Od 2015 r. kolejno asystent i doradca wojewody łódzkiego – Zbigniewa Raua. W l. 2017-2019 dyrektor biura Raua w Urzędzie Wojewódzkim. W l. 2019-2023 wojewoda łódzki. Od kwietnia... do grudnia 2023 r. wojewoda mazowiecki. Kandydat PiS na prezydenta Warszawy w wyborach samorządowych 2024 r. Przegrał w pierwszej turze, uzyskując drugi wynik (23,1% głosów). Uzyskał mandat radnego Warszawy, a następnie dołączył do partii PiS.
Czytaj więcej
Zwiń

Kwestionariusze

KWESTIONARIUSZ
Wybory do Parlamentu Europejskiego (2024)

Około 30 proc. budżetu Unii Europejskiej przeznaczane jest na rolnictwo i rozwój obszarów wiejskich. Które z poniższych stwierdzeń jest bliższe Pani/Pana poglądom?
A. Wszystkie polityki unijne powinny odpowiadać na zmiany klimatyczne, dlatego dopłaty dla rolników powinny być uzależnione od tego, czy dbają oni o przyrodę i klimat.
B. Produkcja żywności wewnątrz Unii jest kluczowa dla bezpieczeństwa żywieniowego krajów członkowskich. Dopłaty dla rolników nie powinny być uzależnione od przestrzegania przez nich zasad ochrony środowiska i klimatu.
  1. Zdecydowanie A
  2. Raczej A
  3. Raczej B
  4. Zdecydowanie B
  5. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Miejsce na ewentualne skomentowanie lub uzasadnienie odpowiedzi.
W obecnej sytuacji geopolitycznej priorytet ma bezpieczeństwo żywnościowe, choć długofalowo nie oznacza to braku troski o ochronę środowiska.
Czy zgadza się Pani/Pan z poniższymi stwierdzeniami?
Tak Nie Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Unia Europejska powinna przyjąć cel redukcji emisji CO2 o 90 proc. do 2040 r. (względem 1990 r.).
Unia Europejska powinna odroczyć zakaz rejestracji nowych aut spalinowych, który ma obowiązywać od 2035 r.
W Unii Europejskiej atom stanowi alternatywę dla produkcji energii z paliw kopalnych. Mimo to, w przeciwieństwie do odnawialnych źródeł energii, UE nie finansuje inwestycji w energię jądrową. Które z poniższych stwierdzeń jest bliższe Pani/Pana poglądom?
A. Atom jest niezbędny do przeprowadzenia transformacji przy zachowaniu bezpieczeństwa energetycznego. Unia Europejska powinna finansować inwestycje w energię jądrową, bo jest to stabilne źródło niskoemisyjne.
B. Inwestycje w atom nie powinny być finansowane przez Unię Europejską. Dalszy rozwój elektrowni jądrowych powinien być co najwyżej samodzielnie finansowany przez państwa członkowskie.
  1. Zdecydowanie A
  2. Raczej A
  3. Raczej B
  4. Zdecydowanie B
  5. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej

KWESTIONARIUSZ
Wybory na prezydentów miast (2024)

Prosimy podać pełną nazwa komitetu, z którego kandyduje Pan/Pani w wyborach.
Prawo i Sprawiedliwość
Prosimy wybrać miasto, w którym kandyduje Pan/Pani w wyborach na prezydenta.
  1. Warszawa
W celu zapewnienia mieszkańcom bezpieczeństwa władze miasta współpracują z policją i strażą pożarną, instalują systemy monitoringu i powołują straże miejskie. Które z poniższych stwierdzeń jest bliższe Pana/Pani poglądom?
A. W naszym mieście jest bezpiecznie. Dodatkowe zmiany i inwestycje w poprawę bezpieczeństwa byłyby niepotrzebnym obciążeniem budżetu miasta.
B. W naszym mieście nie jest wystarczająco bezpiecznie. Należy przeznaczyć dodatkowe środki z budżetu miasta na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców.
  1. Zdecydowanie A
  2. Raczej A
  3. Raczej B
  4. Zdecydowanie B
  5. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej

Artykuły

Wyniki 1–3 z 5
pokaż  3 / 10 / 20 / 50 / wszystkie 1 2
Znalezione artykuły

24.09.2024, Czy Polacy współrządzą w Parlamencie Europejskim? O dynamice w grupach politycznych

…EKR w 9 spośród 20 komisji: Joachim Brudziński – Kontrola Budżetowa (CONT) Adam Bielan – Sprawy Zagraniczne (AFET) Tobiasz Bocheński – Prawo (JURI) Małgorzata Gosiewska – Rozwój (DEVE) Patryk Jaki – Sprawy Konstytucyjne (AFCO) Piotr Müller – Rynek Wewnętrzny i Ochrona…

6.08.2024, Podsumowanie kwestionariusza wyborczego dla europosłów i europosłanek

…Robert Biedroń ,  Joanna Scheuring-Wielgus i  Krzysztof Śmiszek z Nowej Lewicy,  Tobiasz Bocheński i  Kosma Złotowski z Prawa i Sprawiedliwości, a także  Marcin Sypniewski oraz  Ewa Zajączkowska-Hernik z…

28.07.2024, ITRE, PETI I SANTE, czyli w których komisjach będą pracować europosłowie z Polski

…trzech nowych europosłów:  Michał Wawrykiewicz (KO, EPL),  Krzysztof Śmiszek (Lewica, S&D),  Tobiasz Bocheński (PiS, EKR), a także  Dominik Tarczyński (PiS, EKR). W poprzedniej kadencji JURI podejmowała tematy związane chociażby…

pokaż  3 / 10 / 20 / 50 / wszystkie 1 2