Informacje ogólne

Minister Finansów

Poseł

Klub/koło: Klub Parlamentarny Koalicja Obywatelska - Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni
Data i miejsce urodzenia: 1981-08-27, Kraków
Zawód: ekonomista
Absolwent ekonomii na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Analityk, posiada certyfikat Chartered Financial Analyst (CFA). Przez 14 lat pracował na rynku kapitałowym jako analityk rynku akcji, zarządzający funduszami (m.in. w Noble Funds TFI oraz Eques Investment TFI), dyrektor inwestycyjny oraz... członek zarządu w krajowych i międzynarodowych instytucjach finansowych. Był wykładowcą finansów behawioralnych na Uczelni Łazarskiego oraz Uniwersytecie SWPS. Jest wiceprezesem i ekspertem gospodarczym Instytutu Obywatelskiego, a także głównym doradcą Platformy Obywatelskiej ds. gospodarczych i programowych. Poseł na Sejm od 2023 r. (X kadencja).
Czytaj więcej
Zwiń

Biura:

  • Biuro Poselskie Andrzeja Domańskiego ul. Bracka 5 lok. 9 00-501 Warszawa woj. mazowieckie

Kwestionariusze

KWESTIONARIUSZ
Wybory parlamentarne (2023)

Poniżej wymieniliśmy wybieralne funkcje publiczne.
Obecnie pełnię tę funkcję Pełniłam/pełniłem tę funkcję w przeszłości Nie dotyczy
Wójt/burmistrz/prezydent miasta
Radny/radna gminy
Radny/radna powiatu
Radny/radna sejmiku wojewódzkiego
Poseł na Sejm RP
Senator RP
Poseł do Parlamentu Europejskiego
W pracy parlamentarzystki/parlamentarzysty przydatna jest umiejętność komunikowania się w języku obcym. W jakim języku obcym swobodnie się Pani/Pan porozumiewa?
  1. Język angielski
  2. Język francuski
  3. Język niemiecki
  4. Język ukraiński
  5. Język rosyjski
  6. Nie porozumiewam się swobodnie w żadnym języku obcym.
Jakie Pani/Pana zdaniem cele powinna zrealizować Polska w perspektywie 10 lat? Prosimy o opisanie Pani/Pana propozycji w maksymalnie 900 znakach.
W ciągu najbliższych 10 lat Polska ma szansę stać się państwem bogatym, które współzarządza UE - największą gospodarką świata. W czasie najbliższej dekady Polska może wejść także do grupy G20 najbogatszych państw świata. Czwarta rewolucja przemysłowa może sprawić, że dobrze wykształceni, gotowi do międzynarodowej rywalizacji Polacy będą jednym z najbogatszych społeczeństw w Europie. Dzięki pracy i dobrze zarządzanej gospodarce możemy zbudować państwo bezpieczne, zamożne, przyjazne obywatelom i liczące się na arenie międzynarodowej.
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej

Artykuły

Wyniki 1–1 z 1
pokaż  3 / 10 / 20 / 50 / wszystkie
Znalezione artykuły

15.01.2024, 11-13. dzień obrad Sejmu

…Następnie wysłuchali odpowiedzi. Projekt ustawy budżetowej został przekazany do procedowana w komisjach. Tak minister finansów,  Andrzej Domański (KO) tłumaczył wzrostu deficytu budżetowego: „Wzrósł (...) z powodu najwyższych w historii podwyżek dla nauczycieli. 30% to najwyższa…

pokaż  3 / 10 / 20 / 50 / wszystkie