Sądy cywilne mają pracować sprawniej m.in. przez odejście od tzw. fikcyjnego doręczenia awizo oraz możliwość szybkiego oddalania bezzasadnych pozwów. Wprowadzono także korzystne rozwiązanie dla pracowników bezprawnie zwolnionych z pracy.
Czytaj całośćOprócz tego m.in. uruchomienie rejestru sprawców kradzieży oraz więcej odszkodowań za represje z okresu PRL.
Czytaj całośćOprócz tego w życie wchodzi tzw. megaustawa, która ułatwia operatorom sieci komórkowych stawianie masztów telekomunikacyjnych.
Czytaj całośćGłosujemy świadomie, nie tylko na jedynki. Choć w tegorocznych wyborach 156 mandatów przypadło osobom z pierwszych miejsc na listach, wyborcy nie zawsze głosowali na osoby z wyższymi numerami na listach.
Czytaj całośćW związku z bezprecedensową decyzją marszałek Sejmu Elżbiety Witek posłowie wrócą po wyborach w składzie z 8. kadencji. Będzie to kontynuacja 86. posiedzenia z 11 września.
Czytaj całośćBędą mogli korzystać także m.in. z ulgowych przejazdów autobusami.
Czytaj całośćSokołowski: Jeśli chodzi o nietykalność i wolność osobistą to niepokojąca jest ilość tzw. aresztów wydobywczych. Liczba mechanicznie przyklepywanych przez sądy aresztów zawsze była wysoka, a w obecnej kadencji jeszcze wzrosła.
Czytaj całośćZapytaliśmy kandydatów i kandydatki o ich poglądy na temat edukacji. Zgodnie nie chcą powrotu gimnazjów, postulują podniesienie wynagrodzenia nauczycieli i zmniejszenie biurokracji w szkołach. Ale już wartości chcą innych – od patriotyzmu przez umiejętność tworzenia więzi, równość obywatelską po krytyczne myślenie.
Czytaj całośćOdpłatne zabiegi w szpitalach publicznych, lepsza proteza za dodatkową opłatą, 3 zł za wizytę u internisty – czy kandydaci i kandydatki zgadzają się, by pacjenci dopłacali do służby zdrowia?
Czytaj całośćRudzińska–Bluszcz: Obserwujemy nasilenie posługiwania się narzędziami prawnymi w obronie dobrego imienia z powodu publikacji w mediach. Po te narzędzia sięga się również po to by wywołać efekt mrożący na dziennikarzach. To jest niepokojące.
Czytaj całość