Informacje ogólne

Poseł

Klub/koło: Klub Parlamentarny Koalicja Obywatelska - Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni
Data i miejsce urodzenia: 1978-03-02, Poznań
Zawód: urzędnik samorządowy
Absolwent studiów inżynierskich na Politechnice Poznańskiej. Pracował w Urzędzie Miasta Poznania, a następnie w Starostwie Powiatowym w Poznaniu. Członek Platformy Obywatelskiej, w l. 2016-2018 oraz od 2021 r. przewodniczący poznańskich struktur PO. W wyborach parlamentarnych w 2001 r. bez... powodzenia kandydował do Sejmu z list Akcji Wyborczej Solidarność Prawicy. W l. 2010-2017 radny Rady Miasta Poznania. W wyborach parlamentarnych w 2023 r. uzyskał mandat poselski z list Koalicji Obywatelskiej.
Czytaj więcej
Zwiń

Biura:

  • Biuro Poselskie Posła na Sejm RP Bartosza Zawieji ul. Zwierzyniecka 13 60-813 Poznań woj. wielkopolskie tel. 509 814 990 kontakt@zawiejabartosz.pl

Kwestionariusze

KWESTIONARIUSZ
Wybory parlamentarne (2023)

Dotychczasowa kariera zawodowa, działalność polityczna i aktywność społeczna.
Moja kandydatura łączy w sobie bogate doświadczenie, umiejętności zarządcze oraz głębokie zaangażowanie społeczne, co czyni mnie idealnym kandydatem dla tych, którzy oczekują skutecznej reprezentacji na forum Sejmu RP. Posiadam solidne fundamenty w postaci wieloletniej praktyki samorządowej. Byłem radnym osiedlowym i miejskim przez wiele lat, co pozwoliło mi na zdobycie cennego doświadczenia i gruntowne zrozumienie potrzeb lokalnej społeczności. Moje kompetencje doceniono, powierzając mi rolę przewodniczącego Komisji Ochrony Środowiska w Radzie Miasta Poznania, gdzie zdobyłem uznanie dzięki skutecznemu zarządzaniu i realizacji ważnych projektów. Odznaczam się również wyjątkową zdolnością do pozyskiwania środków finansowych dla Poznania i powiatu poznańskiego. Moja praktyka w zarządzaniu projektami jest kluczowa dla efektywnego wykorzystania publicznych środków finansowych na rozwój infrastruktury lokalnej. Moja kandydatura to jednak nie tylko doświadczenie i umiejętności zarządcze. Jestem osobą aktywną społecznie, co potwierdzają liczne akcje charytatywne, które sam organizowałem. Troska o dobro społeczności jest moim priorytetem, a dowodem na to są tytuły Przyjaciela Szkół Podstawowych 4, 10 i 74, które otrzymałem za pomoc przy budowie sal gimnastycznych, placów zabaw i boisk sportowych. Moje zaangażowanie zostało również docenione przez społeczność Poznania. Wygrana w plebiscycie Osobowość Roku 2019/2020 oraz odznaka Srebrnej Róży w 2014 roku dla najaktywniejszych mieszkańców Poznania, działających na rzecz rozwoju infrastruktury komunalnej, są wyrazem uznania dla mojej pracy. Kolejnym istotnym aspektem mojej działalności jest mój wkład w budowanie silnej struktury Platformy Obywatelskiej w Poznaniu. To dzięki mojemu zaangażowaniu, PO w Poznaniu jest jedną z największych i najaktywniejszych struktur w całej Polsce. Podsumowując, jestem kandydatem, który posiada nie tylko bogate doświadczenie i kompetencje, ale także prezentuje ogromne zaangażowanie społeczne.
Poniżej wymieniliśmy wybieralne funkcje publiczne.
Obecnie pełnię tę funkcję Pełniłam/pełniłem tę funkcję w przeszłości Nie dotyczy
Wójt/burmistrz/prezydent miasta
Radny/radna gminy
Radny/radna powiatu
Radny/radna sejmiku wojewódzkiego
Poseł na Sejm RP
Senator RP
Poseł do Parlamentu Europejskiego
W pracy parlamentarzystki/parlamentarzysty przydatna jest umiejętność komunikowania się w języku obcym. W jakim języku obcym swobodnie się Pani/Pan porozumiewa?
  1. Język angielski
  2. Język francuski
  3. Język niemiecki
  4. Język ukraiński
  5. Język rosyjski
  6. Nie porozumiewam się swobodnie w żadnym języku obcym.
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej