Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

Kandydatka na posłankę do PE Komitet wyborczy: Koalicja Obywatelska Okręg: 11, śląski Partia: Platforma Obywatelska RP Zawód: menedżer

Informacje ogólne

Posłanka

Klub/koło: Klub Parlamentarny Koalicja Obywatelska - Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni
Data i miejsce urodzenia: 1953-09-23, Wańkowa
Zawód: przedsiębiorca
Wykształcenie: wyższe
Magisterka pedagogiki na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego, absolwentka studiów podyplomowych z filologii polskiej (Ośrodek Kształcenia Nauczycieli w Katowicach), integracji europejskiej (Wyższa Szkoła Europejska im. ks. J. Tischnera w Warszawie) oraz studiów doktoranckich w... Kolegium Ekonomiczno-Społecznym SGH. Związana z NSZZ „Solidarność” i AWS. W l. 1984-1990 nauczycielka języka polskiego. Dyrektorka ośrodków kultury w Zatorze oraz w Miedźnej. W l. 1975-1984 pracowała w RSW „Prasa, Książka, Ruch”, potem zasiadała na stanowiskach kierowniczych w Ruch SA, w l. 2000-2002 prezes zarządu spółki. Właścicielka i prezes EBC (2003-2005). Pomysłodawczyni i współorganizatorka Akademii Przedsiębiorczości i Sukcesu oraz Regionalnego Kongresu Kobiet Podbeskidzia, honorowa prezeska Beskidzkiej Inicjatywy Lokalnej. Członkini PO od 2001 r. Bezskutecznie kandydowała do Parlamentu Europejskiego w 2014 i 2019 r. Senatorka w l. 2005-2007 (VI kadencja). Posłanka od 2007 r. (VI-X kadencja), w IX kadencji Sejmu była wiceprzewodniczącą Komisji Gospodarki i Rozwoju oraz członkinią Komisji ds. Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych.
Czytaj więcej
Zwiń

Biura:

 • Biuro Poselskie Mirosławy Nykiel ul. Wzgórze 15 43-300 Bielsko-Biała woj. śląskie tel. 723 876 862 biuro.miroslawa.nykiel@gmail.com

Kwestionariusze

KWESTIONARIUSZ
Wybory parlamentarne (2023)

Dotychczasowa kariera zawodowa, działalność polityczna i aktywność społeczna.
Posłanka na Sejm RP od 2007 roku, Senator RP w latach 2005-2007. W latach 2000-2001 Prezes Zarządu Ruch S.A. Wiceprzewodnicząca Sejmowej Komisji Gospodarki i Rozwoju oraz członek Komisji Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych. Członek polskiej delegacji do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy.
Poniżej wymieniliśmy wybieralne funkcje publiczne.
Obecnie pełnię tę funkcję Pełniłam/pełniłem tę funkcję w przeszłości Nie dotyczy
Wójt/burmistrz/prezydent miasta
Radny/radna gminy
Radny/radna powiatu
Radny/radna sejmiku wojewódzkiego
Poseł na Sejm RP
Senator RP
Poseł do Parlamentu Europejskiego
W pracy parlamentarzystki/parlamentarzysty przydatna jest umiejętność komunikowania się w języku obcym. W jakim języku obcym swobodnie się Pani/Pan porozumiewa?
 1. Język angielski
 2. Język francuski
 3. Język niemiecki
 4. Język ukraiński
 5. Język rosyjski
 6. Nie porozumiewam się swobodnie w żadnym języku obcym.
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej

KRÓTKA PIŁKA
Ostatni rok kadencji (2022)

Prosimy wymienić i zwięźle uzasadnić trzy najważniejsze sukcesy w Pani/Pana pracy jako posłanki/posła w Sejmie IX kadencji. Prosimy o wymienienie i ewentualne uzasadnienie odpowiedzi.
Pierwszy sukces
Ta kadencja cechowała się bardzo wysoką aktywnością poselską. Zabierałam głos z mównicy blisko 80 razy, złożyłam ponad 500 interpelacji, wspólnie z parlamentarzystami Koalicji Obywatelskiej złożyłam do laski marszałkowskiej 54 projekty ustaw. Wykonuję również obowiązki Wiceprzewodniczącej Sejmowej Komisji Gospodarki i Rozwoju i jestem członkiem polskiej delegacji do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy.
Drugi sukces
Staram się angażować jak największą liczbę mieszkańców mojego regionu w proces demokratyczny i działalność społeczną. Zorganizowałam wiele otwartych wydarzeń w okręgu wyborczym, zarówno zdalnie jak i stacjonarnie. Kongresy Programowe i Platformy Programowe, to seria spotkań w którym obywatele mogli zgłaszać swoje postulaty i propozycje zmian w prawie dotyczącego np. edukacji, gospodarki czy służby zdrowia. Już 11 rok z rzędu jestem patronką Regionalnego Kongresu Kobiet Podbeskidzia, w którym angażujemy przedsiębiorcze kobiety, organizujemy akcje charytatywne i np. warsztaty w zakresie medycyny estetycznej. Dzięki moim działaniom, w tej kadencji wiele grup młodzieży szkolnej z mojego okręgu wyborczego mogło zwiedzić Sejm od środka.
Trzeci sukces
Jestem otwarta na kontakt i bezpośrednie spotkania z mieszkańcami. Moje biura poselskie w Bielsku-Białej i Czechowicach-Dziedzicach oferują bezpłatne porady prawne i poradnictwo obywatelskie, podejmuję liczne interwencje poselskie, które często pomagają rozwiązać obywatelom ich problemy. Co tydzień jestem obecna w biurze na dyżurze poselskim- mieszkańca mojego okręgu wyborczego od spotkania ze mną dzieli jeden telefon do mojego biura. Jestem również obecna na oficjalnych uroczystościach, dożynkach, festynach, Dniach Gminy itp., gdzie zawsze jestem otwarta na rozmowy i sugestie dotyczące mojej działalności.
Jakie Pani/Pana zdaniem trzy najważniejsze ustawy przyjął Sejm IX kadencji? Prosimy o wymienienie i ewentualne uzasadnienie odpowiedzi.
Ustawa o obronie ojczyzny- mimo wątpliwości dotyczących poszczególnych zapisów i tzw. "wrzutek" PiS, kierunek zwiększania wydatków na obronność, w szczególności w kontekście rosyjskiej agresji na Ukrainę jest słuszny, i znalazł poparcie wśród wszystkich klubów i kół w Sejmie.
Przepis dotyczący zwiększenia możliwości przekazania 1,5% zamiast 1% na organizacje pożytku publicznego. To wielki sukces opozycji, której udało się przeforsować ten przepis mimo sprzeciwu klubu PiS.
Ustawa o ochotniczych strażach pożarnych- pozytywne zmiany zaproponowane przez PiS to niespotykana wręcz sytuacja, lecz ustawa o OSP została przyjęta przez Sejm prawie jednomyślnie, i zdobyła ona uznanie większości strażaków.
W obecnej kadencji Sejmu działa 246 zespołów parlamentarnych zrzeszających posłów i posłanki zainteresowanych daną sprawą. Prosimy o przypomnienie, do których zespołów parlamentarnych Pani/Pan należy.
1. Parlamentarna Grupa Kobiet 2. Parlamentarny Zespół Antysmogowy 3. Parlamentarny Zespół ds. Afryki 4. Parlamentarny Zespół ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 5. Parlamentarny Zespół ds. Cukrzycy 6. Parlamentarny Zespół ds. Endometriozy 7. Parlamentarny Zespół ds. Energetyki Jądrowej 8. Parlamentarny Zespół ds. Przemysłu Chemicznego 9. Parlamentarny Zespół ds. Sprawiedliwej Transformacji Energetycznej 10. Parlamentarny Zespół ds. Środowiska, Energii i Klimatu 11. Parlamentarny Zespół na rzecz Rozwoju Subregionu Południowego Województwa Śląskiego (Podbeskidzia) 12. Parlamentarny Zespół Strażaków
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

KRÓTKA PIŁKA
Szczepienia (2022)

Które z poniższych stwierdzeń jest bliższe Pani/Pan poglądom? Szczepienia przeciw Covid-19 powinny być:
Prosimy wybrać jedną odpowiedź
 1. Obowiązkowe dla wszystkich dorosłych Polaków (dorośli – powyżej 18 r.ż., pod warunkiem, że nie mają ku temu przeciwwskazań medycznych stwierdzonych przez lekarza)
 2. Obowiązkowe dla wybranych grup zawodowych (pod warunkiem, że nie mają ku temu przeciwwskazań medycznych stwierdzonych przez lekarza)
 3. Dobrowolne – tylko dla osób, które chcą z nich skorzystać
 4. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Czy osobom, które otrzymały pełny cykl szczepień złożony z 2 dawek, powinny przysługiwać ułatwienia w dostępie do wybranych usług i/lub ulg?
Prosimy wybrać jedną odpowiedź
 1. Tak
 2. Nie
 3. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Prosimy o wskazanie, ułatwienia w dostępie do jakich usług i/lub ulg powinny przysługiwać osobom zaszczepionym. Pytanie otwarte, obowiązkowe.
Powinny obowiązywać paszporty covidowe na zasadach obowiązujących w Europie Zachodniej.
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

KWESTIONARIUSZ
Migracje. Kryzys na granicy (2021)

Od sierpnia 2021 r. mamy do czynienia z kryzysem na granicy polsko-białoruskiej. Reżim Aleksandra Łukaszenki uczestniczy w sprowadzaniu cudzoziemców na granicę, prowokuje akcje zaczepne wobec polskich służb. W Polsce dochodzi do przekroczeń zielonej granicy, kilkunastu cudzoziemców zmarło. Poniżej wymieniliśmy działania, jakie można wprowadzić w związku z kryzysem na polsko-białoruskiej granicy. Czy popiera Pani/Pan wprowadzenie wymienionych rozwiązań? Prosimy o wybranie wszystkich odpowiedzi, z którymi Pan/Pani się zgadza.
Tak Nie Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie
Należy jak najszybciej postawić mur na granicy z Białorusią.
Należy odstawiać cudzoziemców na granicę z Białorusią, w razie potrzeby z zastosowaniem przymusu.
Władze polskie powinny pozwolić na działanie organizacji humanitarnych i pracowników służb medycznych w strefie stanu wyjątkowego.
Rząd powinien wprowadzić rozwiązanie zaproponowane przez Episkopat Polski, polegające na utworzeniu mostu humanitarnego.
Należy zaprzestać wyrzucania ludzi do lasu i zmuszania ich do ponownego niezgodnego z przepisami przekroczenia granicy z Białorusią.
Cudzoziemiec powinien mieć prawo wystąpić o ochronę międzynarodową (a jeśli odmówi, być odesłany do kraju pochodzenia). W międzyczasie należy zapewnić cudzoziemcom zakwaterowanie i adekwatną pomoc (np. medyczną, prawną).
Należy dopuścić media polskie i zagraniczne na teren objęty obecnie stanem wyjątkowym.
Po wygaśnięciu stanu wyjątkowego, jeśli kryzys na granicy nie ulegnie zmianie, należy utrzymać ograniczenie dostępu do strefy przygranicznej.
Należy otworzyć nowy ośrodek recepcyjny dla cudzoziemców przy granicy z Białorusią.
Rząd powinien przygotować się na przewidywaną zmianę ruchu migracyjnego i zabezpieczyć granicę Polski z Ukrainą.
Czy osoby, które niezgodnie z przepisami przekroczyły granicę, powinny mieć prawo złożyć w Polsce wniosek o ochronę międzynarodową? Które z poniższych stwierdzeń jest bliższe Pani/Pana poglądom?
A. Tak, Polska powinna odpowiedzialnie reagować na prowokacje Aleksandra Łukaszenki i jednocześnie działać z poszanowaniem praw człowieka.
B. Nie, ponieważ obecne przekraczanie przez cudzoziemców wschodniej granicy to element prowokacji politycznej wymierzonej przeciwko Polsce i UE.
Prosimy wybrać jedną odpowiedź
 1. zdecydowanie A
 2. raczej A
 3. zdecydowanie B
 4. raczej B
 5. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Jakie działania polityczne i dyplomatyczne powinny być podejmowane przez Polskę w związku z kryzysem rozgrywającym się na granicy polsko-białoruskiej? Prosimy o wybranie maksymalnie trzech działań, które uważa Pan/Pani za priorytetowe.
 1. Polska powinna prowadzić rozmowy z Aleksandrem Łukaszenką i naciskać na zamknięcie szlaku migracyjnego przez Białoruś.
 2. Polska (wspólnie z UE) powinna prowadzić działania dyplomatyczne w krajach, z których startują samoloty przewożące cudzoziemców do Białorusi.
 3. Polska (wspólnie z UE) powinna prowadzić intensywną kampanię informacyjną w państwach, z których pochodzą cudzoziemcy, zniechęcającą do podróży „szlakiem Łukaszenki”.
 4. Polska powinna zamknąć granicę polsko-białoruską, blokując wymianę handlową, nawet za cenę naruszenia interesu przedsiębiorców.
 5. Potrzebujemy obecności Fronteksu na naszym wschodnim pasie przygranicznym.
 6. Polska powinna uruchomić art. 4 traktatu NATO. (“Strony będą się wspólnie konsultowały, ilekroć - zdaniem którejkolwiek z nich - zagrożone będą: integralność terytorialna, niezależność polityczna lub bezpieczeństwo którejkolwiek ze Stron”).
 7. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

KRÓTKA PIŁKA
Zdrowie psychiczne w Polsce (2021)

Pandemia spowodowała kryzys w szeregu obszarów funkcjonowania państwa i gospodarki. Poniżej wymieniliśmy obszary szczególnie dotknięte przez skutki COVID-19.
Prosimy wybrać te, które według Pani/Pana wymagają strategicznych rozwiązań w Polsce: Prosimy wybrać maksymalnie trzy odpowiedzi
 1. przeciążenie sądownictwa
 2. ochrona zdrowia psychicznego
 3. powrót do szkół po okresie edukacji zdalnej
 4. branże gospodarki szczególnie dotknięte przez lockdown
 5. bezpieczeństwo na rynku pracy
 6. system ochrony zdrowia
 7. działanie instytucji kultury
 8. finanse samorządów
 9. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Prosimy o uzasadnienie: W przypadku wybrania odpowiedzi 4, prosimy o wymienienie branży gospodarki.
Turystyka i gastronomia
Miejsce na ewentualne skomentowanie lub uzasadnienie odpowiedzi:
Wymienione branże i powiązane z nimi biznesy najbardziej są dotknięte pandemią bo najczęściej stosowano w tych branżach lockdown.
W Polsce 9 proc. dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia (ok. 630 tys.) wymaga pomocy systemu lecznictwa psychologicznego i/lub psychiatrycznego (NIK, 2020 r.). Poniżej wymieniliśmy propozycje działań mogących poprawić stan ochrony zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Prosimy o wybranie propozycji, za których wprowadzeniem głosowałaby Pani/głosowałby Pan w pierwszej kolejności:
Prosimy wybrać maksymalnie dwie odpowiedzi
 1. zatrudnienie psychologa w każdej szkole
 2. szkolenia dla nauczycieli z przeciwdziałania i wykrywania oznak przemocy i dyskryminacji oraz postępowania z osobami w kryzysie
 3. włączenie tematyki zdrowia psychicznego do programów nauczania
 4. zmiany w systemie kształcenia lekarzy pediatrów w kierunku wczesnego wykrywania nieprawidłowości w zachowaniu/rozwoju psychicznym dziecka
 5. szkolenia dla pracowników socjalnych ze wstępnej diagnozy kryzysów psychicznych
 6. szkolenia z wiedzy o zdrowiu psychicznym skierowane do rodziców
 7. zapewnienie finansowania ogólnopolskiego telefonu zaufania w trybie całodobowym
 8. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

KWESTIONARIUSZ
Wybory parlamentarne (2019)

Czego Pani/Pana zdaniem przede wszystkim powinna uczyć szkoła?
Prosimy wybrać maksymalnie dwie odpowiedzi
 1. Przygotowywać przyszłych absolwentów do funkcjonowania na rynku pracy.
 2. Uczyć umiejętności zdobywania wiedzy i krytycznego myślenia.
 3. Kształtować postawy i upowszechniać wspólne wartości.
 4. Wyrównywać szanse życiowe uczniów.
 5. Rozwijać umiejętności społeczne, np. komunikację i pracę w grupie.
 6. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Które z poniższych stwierdzeń jest bliższe Pani/Pana poglądom?
A. Lepiej wykształcone społeczeństwo to gwarancja rozwoju państwa – należy dążyć do tego, by jak najwięcej osób uzyskiwało wykształcenie wyższe.
B. Powszechność wyższego wykształcenia obniża jego jakość – należy rozwijać ofertę kształcenia zawodowego, a wykształcenie akademickie zapewniać wyłącznie uczniom o najlepszych predyspozycjach.
Prosimy wybrać jedną odpowiedź
 1. Zdecydowanie A
 2. Raczej A
 3. Raczej B
 4. Zdecydowanie B
 5. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Czy zgadza się Pani/Pan z poniższym stwierdzeniem?
Prosimy wybrać jedną odpowiedź
Tak Nie Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Należy dopuścić możliwość, by szpitale państwowe mogły wykonywać usługi medyczne na zasadach komercyjnych.
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej

KRÓTKA PIŁKA
Posłowie-nauczyciele o strajku (2019)

Z danych MamPrawoWiedziec.pl wynika, że w przeszłości wykonywał/a Pan/Pani zawód nauczyciela. Czy kiedykolwiek, jako nauczyciel/ka brał/a Pan/Pani udział w proteście?
Nie
Czy kiedykolwiek brał/a Pan/ Pani pod uwagę protest?
Nie
Czy jako nauczyciel/ka należał/a Pan/i do związku zawodowego?
Nie
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej

KRÓTKA PIŁKA
Podsumowanie na półmetku Sejmu VIII kadencji (2017)

Prosimy wymienić i zwięźle opisać trzy największe sukcesy w Pani / Pana pracy jako posła w Sejmie VIII kadencji:
Interpelacje,zapytania i aktywnośc w czasie posiedzeń Sejmu
Zainicjowanie i przeprowadzenie debat na tematy gospodarcze na Posiedzeniach Komisji Gospodarki i Rozwoju
Działalność na rzecz kobiet na terenie regionu - organizacja 10 wydarzeń i gali 7 już Kongresu Kobiet Podbeskidzia, Organizacja 5 Klubów Obywatelskich na temat gospodarki, prawa, edukacji, bezpieczeństwa , zdrowia
Sejm VIII kadencji przyjął 393 ustawy. Które ustawy uchwalone przez Sejm VIII kadencji są Pani/ Pana zdaniem najważniejsze?
Prosimy wskazać maksymalnie trzy ustawy
Ustawa 500 plus - oceniam pozytywnie
Ustawa/wy o TK - moja zdecydowanie negatywna ocena
Ustawa o SN - zdecydowanie negatywna ocena
Jakie plany na działalność poselską ma Pani/ Pan na kolejne dwa lata kadencji Sejmu? Prosimy wymienić trzy konkretne propozycje wraz z krótkim uzasadnieniem.
Dalsza organizacja Klubów Obywatelskich z udziałem ekspertów dla ogółu obywateli - w świetle działań rządzących bardzo ważnym zadaniem jest uświadamianie zagrożeń i szukanie rozwiązań nie tylko w gronie parlamentarnym ale przede wszystkim obywatelskim / co dwa miesiące/
Dalsza działalność na rzecz kobiet w regionie - od wielu lat tak czynię i coraz więcej jest potrzeb w tym zakresie
W Sejmie wraz z pozostałą opozycją przygotowanie konferencji na temat gospodarki, a w szczególności zadłużania państwa w czasie koniunktury oraz przygotowanie debaty na temat złej polityki energetycznej / brak miksu energetycznego, zaniedbania w zakresie OZE/
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej

KWESTIONARIUSZ
Wybory parlamentarne (2011)

Kwestionariusz po wyborach

Jakie są według Pani/ Pana największe dokonania Parlamentu poprzedniej kadencji?
Jeszcze niedawno powiedziałabym, że nie dokonanie postulowanych reform było porażką kadencji. Jednak przeszłam pewną ewolucję w myśleniu o dokonywaniu zmian. Teraz myślę, że faktycznie dobrą decyzją było uwzględnianie poparcia społecznego dla reform, tak by nie dopuścić do sytuacji, że przeprowadzimy zmiany, a po nas przyjdzie opozycja i je zburzy. Faktycznie powolne wprowadzanie zmian jest lepszą strategią. Wiem, że większe zmiany będą wprowadzone w tej kadencji.
Jakie są według Pani/ Pana największe niepowodzenia Parlamentu poprzedniej kadencji?
Wolę pozytywnie patrzeć do przodu. Dużym załamaniem była afera hazardowa, choć później okazało się, że to nie było takie straszne jak pierwotnie myśleliśmy.
Która z ustaw uchwalonych przez Parlament poprzedniej kadencji była Pani/ Pana zdaniem najważniejsza?
Ustawy z zakresu ochrony zdrowia. Z mojego obszaru, gospodarki, sporo udało się zmienić, choć wydaje się to niewielkim sukcesem w stosunku do tego, co jeszcze trzeba zrobić. Ustawa o partnerstwie publiczno-prywatnym, z której obecnie korzystamy, nawet nieudane jedno okienko, uproszczenie procedur, przejście z zaświadczeń na oświadczenia, uwolnienie od kontroli, które paraliżowały firmy. Sfera energetyki to także duże osiągnięcie.
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej

Artykuły

Wyniki 1–3 z 10
pokaż  3 / 10 / 20 / 50 / wszystkie 1 2 3 4
Znalezione artykuły

21.07.2023, Jakie poglądy na aborcję deklarowali posłowie i posłanki w 2019 r.?

…Barbara Nowacka tak KO   Tomasz Nowak nie KO   Urszula Nowogórska nie Koalicja Polska   Mirosława Nykiel brak opinii KO   Robert Obaz tak Lewica   Urszula Pasławska brak opinii Koalicja Polska W…

2.02.2023, Sprawy do załatwienia na ostatni rok kadencji

…posłanki czeka na rozpatrzenie (druk nr 2324). Temat KPO eksponują politycy i polityczki KO (Iwona Kozłowska, Mirosława Nykiel, Małgorzata Tracz, Katarzyna Lubnauer, Małgorzata Okła-Drewnowicz, Urszula Augustyn), Lewicy (Adrian Zandberg), Koalicji Polskiej (Dariusz Kurzawa…

4.07.2022, Trzy tygodnie debaty, trzy miesiące wątpliwości. O co w związku z budową muru na granicy polsko-białoruskiej pytali posłowie?

…Interpelacja nr 27895, w sprawie szlaków wędrownych zwierząt 03.11.2021 16.11.2021 Ministerstwo Klimatu i Środowiska Ewa Kołodziej, Mirosława Nykiel Interpelacja nr 27931, w sprawie możliwości wykreślenia Puszczy Białowieskiej z listy światowego dziedzictwa UNESCO…

pokaż  3 / 10 / 20 / 50 / wszystkie 1 2 3 4

Biografia

Filtruj wyniki

Rodzaj

Filtruj
Wyczyść filtry
Przefiltrowane przez:
od 13.11.2019
Sejm RP IX kadencji, Klub Parlamentarny Koalicja Obywatelska - Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni, członek
źródło
Oficjalna strona Sejmu RP www.sejm.gov.pl
od 13.11.2019
Sejm RP IX kadencji, Komisja do Spraw Energii i Skarbu Państwa, członek
źródło
Oficjalna strona Sejmu RP www.sejm.gov.pl
od 13.11.2019
Sejm RP IX kadencji, Komisja Gospodarki i Rozwoju, wiceprzewodnicząca
źródło
Oficjalna strona Sejmu RP www.sejm.gov.pl
Pokaż więcej

Oświadczenia majątkowe

Oświadczenie
Rodzaj oświadczenia: poseł
Dane osobowe
Imię (imiona): Mirosława
Nazwisko: Nykiel
Nazwisko panieńskie: Bulwan
Data urodzenia: 1953-09-23
Miejsce urodzenia: Wańkowa
Zatrudnienie
Stanowisko lub funkcja: posłanka na Sejm RP
I. Zasoby pieniężne
Środki pieniężne (złotówki)
Kwota: 35 000 PLN
II. Nieruchomości
1. Dom
Powierzchnia domu: 168 m2
Wartość domu: 450 000 PLN
Tytuł prawny: własność
4. Inne nieruchomości
Rodzaj: działka
Powierzchnia działki: 0,064 ha
Wartość: 20 000 PLN
Tytuł prawny: własność
VIII. Funkcje w spółkach handlowych i fundacjach...
Spółka handlowa / Fundacja / Stowarzyszenie
Rodzaj (spółka handlowa, fundacja, stowarzyszenie..): spółka handlowa
Nazwa i siedziba: Promarket Computers sp. z o.o., ul. Poprzeczna 1, 43-225 Wola
Funkcja
Uwagi: 10% udziałów (12 udziałów ze 120)
IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: uposażenie poselskie
Kwota: 128 734,17 PLN

Opis: dieta poselska nieopodatkowana:
Kwota: 29 978,89 PLN
Uwagi: opodatkowana: 0,00 PLN

Opis: emerytura
Kwota: 60 820,64 PLN

X. Mienie ruchome - składniki o wartości > 10.000 zł
Pojazd mechaniczny
Rodzaj (samochód, traktor...): samochód osobowy
Marka: Renault
Model: Koleos
Rok produkcji: 2008
Wartość: 19 900,00 PLN
Inne mienie
Opis: meble "Elektryk"
Wartość: 30 000,00 PLN
XI. Zobowiązania pieniężne o wartości > 10.000 zł
Zobowiązanie
Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): kredyt hipoteczny w Bank BPH (dawniej GE Money Bank S.A.) na budowę domu
Cała kwota: 151 826,33 CHF
Kwota pozostała do spłacenia: 58 483,99 CHF
Uwagi: pozostało do spłaty na 07.11.2019
Podpis
Miejscowość: Warszawa
Data: 2019-11-07
Źródło
Oświadczenie
Rodzaj oświadczenia: poseł
Dane osobowe
Imię (imiona): Mirosława
Nazwisko: Nykiel
Nazwisko panieńskie: Bulwan
Data urodzenia: 1953-09-23
Miejsce urodzenia: Wańkowa
Zatrudnienie
Stanowisko lub funkcja: posłanka na Sejm RP
I. Zasoby pieniężne
Środki pieniężne (złotówki)
Kwota: 40 000 PLN
II. Nieruchomości
1. Dom
Powierzchnia domu: 168 m2
Wartość domu: 450 000 PLN
Tytuł prawny: własność
4. Inne nieruchomości
Rodzaj: działka
Powierzchnia działki: 0,064 ha
Wartość: 20 000 PLN
Tytuł prawny: własność
VIII. Funkcje w spółkach handlowych i fundacjach...
Spółka handlowa / Fundacja / Stowarzyszenie
Rodzaj (spółka handlowa, fundacja, stowarzyszenie..): spółka handlowa
Nazwa i siedziba: Promarket Computers sp. z o.o., ul. Poprzeczna 1, 43-225 Wola
Funkcja
Uwagi: 10% udziałów (12 udziałów ze 120)
IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: uposażenie poselskie
Kwota: 72 863,68 PLN

Opis: dieta opodatkowana
Kwota: 0 PLN

Opis: emerytura
Kwota: 42 717,56 PLN brutto
Uwagi: dochód (netto) - 34 866 PLN

Opis: przychód z tytułu zwiększonego limitu na służbowe podróże zagraniczne
Kwota: 501 PLN

X. Mienie ruchome - składniki o wartości > 10.000 zł
Pojazd mechaniczny
Rodzaj (samochód, traktor...): smochód osobowy
Marka: Renault
Model: Koleos
Rok produkcji: 2008
Wartość: 19 900,00 PLN
Inne mienie
Opis: meble "Eklektyk"
Wartość: 30 000,00 PLN
XI. Zobowiązania pieniężne o wartości > 10.000 zł
Zobowiązanie
Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): kredyt hipoteczny w Bank BPH (dawniej GE Money Bank S.A.) na budowę domu
Cała kwota: 151 826,33 CHF
Kwota pozostała do spłacenia: 60 045,94 CHF
Uwagi: pozostało do spłaty na 31.08.2019
Podpis
Miejscowość: Warszawa
Data: 2019-09-04
Źródło
Oświadczenie
Rodzaj oświadczenia: poseł
Dane osobowe
Imię (imiona): Mirosława
Nazwisko: Nykiel
Nazwisko panieńskie: Bulwan
Data urodzenia: 1953-09-23
Miejsce urodzenia: Wańkowa
Zatrudnienie
Miejsce zatrudnienia: Sejm RP
Stanowisko lub funkcja: posłanka na Sejm RP
I. Zasoby pieniężne
Środki pieniężne (złotówki)
Kwota: 70 000 PLN
II. Nieruchomości
1. Dom
Powierzchnia domu: 168 m2
Wartość domu: 450 000 PLN
Tytuł prawny: własność
4. Inne nieruchomości
Rodzaj: działka
Powierzchnia działki: 0,064 ha
Wartość: 20 000 PLN
Tytuł prawny: własność
VIII. Funkcje w spółkach handlowych i fundacjach...
Spółka handlowa / Fundacja / Stowarzyszenie
Rodzaj (spółka handlowa, fundacja, stowarzyszenie..): spółka handlowa
Nazwa i siedziba: Promarket Computers sp. z o.o., ul. Poprzeczna 1, 43-225 Wola
Funkcja
Uwagi: 10% udziałów (12 udziałów ze 120)
IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: uposażenie poselskie
Kwota: 128 734,17 PLN

Opis: dieta poselska nieopodatkowana
Kwota: 29 978,89 PLN
Uwagi: opodatkowana: 0,00 PLN

Opis: emerytura
Kwota: 60 280,64 PLN

X. Mienie ruchome - składniki o wartości > 10.000 zł
Pojazd mechaniczny
Rodzaj (samochód, traktor...): smochód osobowy
Marka: Renault
Model: Koleos
Rok produkcji: 2008
Wartość: 21 000,00 PLN
Inne mienie
Opis: meble "Eklektyk"
Wartość: 30 000,00 PLN
XI. Zobowiązania pieniężne o wartości > 10.000 zł
Zobowiązanie
Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): kredyt hipoteczny w Bank BPH (dawniej GE Money Bank S.A.) na budowę domu
Cała kwota: 151 826,33 CHF
Kwota pozostała do spłacenia: 66 248,84 CHF
Uwagi: pozostało do spłaty na 2018-12-31
Podpis
Miejscowość: Warszawa
Data: 2019-04-26
Źródło
Oświadczenie
Rodzaj oświadczenia: poseł
Dane osobowe
Imię (imiona): Mirosława
Nazwisko: Nykiel
Nazwisko panieńskie: Bulwan
Data urodzenia: 1953-09-23
Miejsce urodzenia: Wańkowa
Zatrudnienie
Miejsce zatrudnienia: Sejm RP
Stanowisko lub funkcja: Posłanka na Sejm RP
Małżeńska wspólnota majątkowa
tak
II. Nieruchomości
1. Dom
Powierzchnia domu: 168 m2
Wartość domu: 450 000 PLN
Tytuł prawny: własność
4. Inne nieruchomości
Rodzaj: działka
Powierzchnia działki: 0,0064 ha
Wartość: 20 000 PLN
Tytuł prawny: własność
IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: uposażenie poselskie
Kwota: 136 283,98 PLN

Opis: dieta poselska nieopodatkowana
Kwota: 27 360 PLN

Opis: emerytura
Kwota: 59 303,50 PLN

Opis: dieta poselska opodatkowana
Kwota: 2535,38 PLN

X. Mienie ruchome - składniki o wartości > 10.000 zł
Pojazd mechaniczny
Rodzaj (samochód, traktor...): smochód osobowy
Marka: Renault
Model: Koleos
Rok produkcji: 2008
Wartość: 25 000 PLN
Inne mienie
Opis: meble "Eklektyk"
Wartość: 30 000 PLN
XI. Zobowiązania pieniężne o wartości > 10.000 zł
Zobowiązanie
Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): Kredyt hipoteczny w GE Money Bank S.A. na budowę domu
Cała kwota: 151 826,33 CHF
Kwota pozostała do spłacenia: 75 308,94 CHF
Uwagi: pozostało do spłaty na 2017-12-31
Podpis
Miejscowość: Warszawa
Data: 2018-04-25
Źródło
Oświadczenie
Dane osobowe
Imię (imiona): Mirosława
Nazwisko: Nykiel
Nazwisko panieńskie: Bulwan
Data urodzenia: 1953-09-23
Miejsce urodzenia: Wańkowa
Zatrudnienie
Miejsce zatrudnienia: Sejm RP
Stanowisko lub funkcja: Posłanka na Sejm RP
Małżeńska wspólnota majątkowa
tak
I. Zasoby pieniężne
Środki pieniężne (złotówki)
Kwota: 25 000 PLN
II. Nieruchomości
1. Dom
Powierzchnia domu: 168 m2
Wartość domu: 450 000 PLN
Tytuł prawny: własność
4. Inne nieruchomości
Rodzaj: działka
Powierzchnia działki: 0,0064 ha
Wartość: 20 000 PLN
Tytuł prawny: własność
VIII. Funkcje w spółkach handlowych i fundacjach...
Spółka handlowa / Fundacja / Stowarzyszenie
Rodzaj (spółka handlowa, fundacja, stowarzyszenie..): spółka handlowa
Nazwa i siedziba: Promarket Sp. z o.o. ul. Poprzeczna 1, 43-225 Wola
Funkcja
Uwagi: dotyczy męża - posiada 10% (12 udziałów ze 120)
IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: uposażenie poselskie
Kwota: 134 519,32 PLN

Opis: dieta poselska nieopodatkowana
Kwota: 27 360 PLN

Opis: emerytura
Kwota: 58 997,23 PLN

Opis: dochód męża Jerzego Nykiel: emerytura
Kwota: 49 316,04 PLN

Opis: dochód męża Jerzego Nykiel: Promarket Computers sp. z o.o.
Kwota: 57 156 PLN brutto

Opis: dochód męża Jerzego Nykiel: Promarket Computers sp. z o.o. - dochód ze sprzedaży udziałów - PIT 38 - (dochód zainwestowany w spółkę)
Kwota: 218 160,80 PLN

Opis: dieta poselska opodatkowana
Kwota: 2332,15 PLN

X. Mienie ruchome - składniki o wartości > 10.000 zł
Pojazd mechaniczny
Rodzaj (samochód, traktor...): smochód osobowy
Marka: Renault
Model: Koleos
Rok produkcji: 2008
Wartość: 28 000 PLN
Inne mienie
Opis: meble "Eklektyk"
Wartość: 30 000 PLN
XI. Zobowiązania pieniężne o wartości > 10.000 zł
Zobowiązanie
Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): Kredyt hipoteczny w GE Money Bank S.A. na budowę domu
Cała kwota: 151 826,33 CHF
Kwota pozostała do spłacenia: 84 438,17 CHF
Uwagi: kwota pozostała do spłacenia na dzień 2016-12-31
Podpis
Miejscowość: Warszawa
Data: 2017-04-21
Źródło
Oświadczenie
Dane osobowe
Imię (imiona): Mirosława
Nazwisko: Nykiel
Nazwisko panieńskie: Bulwan
Data urodzenia: 1953-09-23
Miejsce urodzenia: Wańkowa
Zatrudnienie
Miejsce zatrudnienia: Sejm RP
Stanowisko lub funkcja: Posłanka na Sejm RP
Małżeńska wspólnota majątkowa
tak
I. Zasoby pieniężne
Środki pieniężne (złotówki)
Kwota: 14 000,00 PLN
Uwagi: Polisa III filar stan na 5.11.2015
II. Nieruchomości
1. Dom
Powierzchnia domu: 168 m2
Wartość domu: 450 000 PLN
Tytuł prawny: własność
4. Inne nieruchomości
Rodzaj: działka
Powierzchnia działki: 0,0064 ha
Wartość: 20 000 PLN
Tytuł prawny: własność
VIII. Funkcje w spółkach handlowych i fundacjach...
Spółka handlowa / Fundacja / Stowarzyszenie
Rodzaj (spółka handlowa, fundacja, stowarzyszenie..): spółka handlowa
Nazwa i siedziba: Promarket Sp. z o.o., 50% udziałów (dotyczy męża Jerzy Nykiel)
Funkcja
Uwagi: przekształcona 2015-02-17 w dniu ze spółki cywilnej
IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: uposażenie poselskie
Kwota: 145 921,49 PLN

Opis: dieta poselska
Kwota: 29 766,10 PLN brutto
Uwagi: dieta opodatkowana 2 406,10 PLN dieta nieopodatkowana 27 360,00 PLN

Opis: emerytura
Kwota: 61 099,61 PLN brutto

Opis: dochód męża Jerzego Nykiel
Kwota: 32 000 PLN
Uwagi: sp. z o.o.

Opis: emerytura męża Jerzego Nykiel
Kwota: 49 146 PLN brutto

Opis: dochód męża Jerzego Nykiel spółka Promarket Computers Sp. zoo
Kwota: 47 427,50 PLN

X. Mienie ruchome - składniki o wartości > 10.000 zł
Pojazd mechaniczny
Rodzaj (samochód, traktor...): smochód osobowy
Marka: Renault
Model: Koleos
Rok produkcji: 2008
Wartość: 36 000 PLN
Inne mienie
Opis: meble "Eklektyk"
Wartość: 30 000 PLN
XI. Zobowiązania pieniężne o wartości > 10.000 zł
Zobowiązanie
Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): Kredyt hipoteczny w GE Money Bank S.A. na budowę domu
Cała kwota: 151 826,33 CHF
Kwota pozostała do spłacenia: 93 295,28 CHF
Uwagi: kwota pozostała do spłacenia na dzień 2015-12-31
Podpis
Miejscowość: Warszawa
Data: 2016-04-27
Oświadczenie
Dane osobowe
Imię (imiona): Mirosława
Nazwisko: Nykiel
Nazwisko panieńskie: Bulwan
Data urodzenia: 1953-09-23
Miejsce urodzenia: Wańkowa
Zatrudnienie
Miejsce zatrudnienia: Sejm RP
Stanowisko lub funkcja: Posłanka na Sejm RP
Małżeńska wspólnota majątkowa
tak
I. Zasoby pieniężne
Środki pieniężne (złotówki)
Kwota: 13 620,00 PLN
Uwagi: Polisa III filar stan na 5.11.2015

Kwota: 25 000 PLN
Uwagi: konto bankowe męża Jerzego Nykiel - środki pieniężne konto + gotówka

II. Nieruchomości
1. Dom
Powierzchnia domu: 168 m2
Wartość domu: 450 000 PLN
Tytuł prawny: własność
4. Inne nieruchomości
Rodzaj: działka
Powierzchnia działki: 0,0064 ha
Wartość: 20 000 PLN
Tytuł prawny: własność
VIII. Funkcje w spółkach handlowych i fundacjach...
Spółka handlowa / Fundacja / Stowarzyszenie
Rodzaj (spółka handlowa, fundacja, stowarzyszenie..): spółka handlowa
Nazwa i siedziba: Promarket Sp. z o.o., 50% udziałów (dotyczy męża Jerzy Nykiel)
Funkcja
Uwagi: przekształcona 2015-02-17 w dniu ze spółki cywilnej
IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: uposażenie poselskie
Kwota: 122 913,57 PLN

Opis: dieta poselska
Kwota: 24 819,93 PLN

Opis: emerytura
Kwota: 42 021,36 PLN netto

Opis: dochód męża Jerzego Nykiel
Kwota: 32 000 PLN
Uwagi: sp. z o.o.

Opis: emerytura męża Jerzego Nykiel
Kwota: 33 525,86 PLN netto

X. Mienie ruchome - składniki o wartości > 10.000 zł
Pojazd mechaniczny
Rodzaj (samochód, traktor...): smochód osobowy
Marka: Renault
Model: Koleos
Rok produkcji: 2008
Wartość: 36 000 PLN
Inne mienie
Opis: meble "Eklektyk"
Wartość: 30 000 PLN
XI. Zobowiązania pieniężne o wartości > 10.000 zł
Zobowiązanie
Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): Kredyt hipoteczny w GE Money Bank S.A. na budowę domu
Cała kwota: 151 826,33 CHF
Kwota pozostała do spłacenia: 94 756,50 CHF
Uwagi: kwota pozostała do spłacenia na dzień 2015-11-05
Podpis
Data: 2015-11-05
Oświadczenie
Dane osobowe
Imię (imiona): Mirosława
Nazwisko: Nykiel
Nazwisko panieńskie: Bulwan
Data urodzenia: 1953-09-23
Miejsce urodzenia: Wańkowa
Zatrudnienie
Miejsce zatrudnienia: Sejm RP
Stanowisko lub funkcja: Poseł na Sejm RP
Małżeńska wspólnota majątkowa
tak
I. Zasoby pieniężne
Środki pieniężne (złotówki)
Kwota: 13 355,61 PLN
Uwagi: Polisa III filar
Środki pieniężne (dewizy)
Kwota: 42 000 PLN
Uwagi: konto bankowe męża Jerzego Nykla, stan na 2015-07-31
II. Nieruchomości
1. Dom
Powierzchnia domu: 168m2
Wartość domu: 450 000 PLN
Tytuł prawny: własność
4. Inne nieruchomości
Rodzaj: działka
Powierzchnia działki: 0,0064 ha
Wartość: 20 000 PLN
Tytuł prawny: własność
VIII. Funkcje w spółkach handlowych i fundacjach...
Spółka handlowa / Fundacja / Stowarzyszenie
Rodzaj (spółka handlowa, fundacja, stowarzyszenie..): spółka handlowa
Nazwa i siedziba: Promarket Sp. z o.o., 50% udziałów (dotyczy męża Jerzy Nykiel)
Funkcja
Uwagi: przekształcona 2015-02-17 w dniu ze spółki cywilnej
IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: uposażenie poselskie
Kwota: 83 183,49 PLN

Opis: dieta poselska
Kwota: 19 873,78 PLN

Opis: dochód męża Jerzego Nykiel
Kwota: 20 000 PLN
Uwagi: Sp. z o.o. Jerzy Nykiel

Opis: emerytura
Kwota: 36 648,96 PLN brutto
Uwagi: kwota netto: 30 036,30 PLN

Opis: emerytura męża Jerzego Nykiel
Kwota: 48 658 PLN

X. Mienie ruchome - składniki o wartości > 10.000 zł
Pojazd mechaniczny
Rodzaj (samochód, traktor...): smochód osobowy
Marka: Renault
Model: Koleos
Rok produkcji: 2008
Wartość: 36 000 PLN
Uwagi: mienie S.C., Jerzy Nykiel
Inne mienie
Opis: meble "Eklektyk"
Wartość: 30 000 PLN
XI. Zobowiązania pieniężne o wartości > 10.000 zł
Zobowiązanie
Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): Kredyt hipoteczny w GE Money Bank S.A. na budowę domu
Cała kwota: 151 826,33 CHF
Kwota pozostała do spłacenia: 96 957,73 CHF
Uwagi: kwota pozostała do spłacenia na dzień 2015-07-31
Uwagi ogólne: W ukazywanych poprzednich oświadczeniach zobowiązania dotyczył spółki cywilnej Promarket, przekształconej w dniu 2015-02-17 w Sp. z o.o.
Podpis
Data: 2015-08-18
Oświadczenie
Dane osobowe
Imię (imiona): Mirosława
Nazwisko: Nykiel
Nazwisko panieńskie: Bulwan
Data urodzenia: 1953-09-23
Miejsce urodzenia: Wańkowa
Zatrudnienie
Miejsce zatrudnienia: Sejm RP
Stanowisko lub funkcja: Poseł na Sejm RP
Małżeńska wspólnota majątkowa
tak
I. Zasoby pieniężne
Środki pieniężne (złotówki)
Kwota: 12 926,02 PLN
Uwagi: Polisa III filar
Środki pieniężne (dewizy)
Kwota: 110 000 PLN
Uwagi: konto bankowe męża Jerzego Nykla
II. Nieruchomości
1. Dom
Powierzchnia domu: 168m2
Wartość domu: 450 000 PLN
Tytuł prawny: własność
4. Inne nieruchomości
Rodzaj: działka
Powierzchnia działki: 0,0064 ha
Wartość: 20 000 PLN
Tytuł prawny: własność
IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: uposażenie poselskie
Kwota: 170 791,02 PLN
Uwagi: dochód

Opis: dieta poselska
Kwota: 31 444,71 PLN
Uwagi: dochód

Opis: dochód męża Jerzego Nykiel
Kwota: 16 633,03 PLN
Uwagi: S.C, Jerzy Nykiel; dochód

Opis: emerytura
Kwota: 48 658 PLN

Opis: emerytura męża Jerzego Nykiel
Kwota: 48 658 PLN

X. Mienie ruchome - składniki o wartości > 10.000 zł
Pojazd mechaniczny
Rodzaj (samochód, traktor...): samochód osobowy
Marka: Honda
Model: CRV
Rok produkcji: 2008
Wartość: 50 000 PLN
Uwagi: mienie S.C., Jerzy Nykiel

Rodzaj (samochód, traktor...): samochód osobowy
Marka: Renault
Model: Kongo
Rok produkcji: 2007
Wartość: 11 500 PLN
Uwagi: mienie S.C., Jerzy Nykiel

Rodzaj (samochód, traktor...): smochód osobowy
Marka: Renault
Model: Koleos
Rok produkcji: 2008
Wartość: 36 000 PLN
Uwagi: mienie S.C., Jerzy Nykiel

Rodzaj (samochód, traktor...): samochód osobowy
Marka: Citroen
Model: Jumper
Rok produkcji: 2007
Wartość: 24 000 PLN

Inne mienie
Opis: meble "Eklektyk"
Wartość: 30 000 PLN
XI. Zobowiązania pieniężne o wartości > 10.000 zł
Zobowiązanie
Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): Kredyt hipoteczny w GE Money Bank S.A. na budowę domu
Cała kwota: 151 826,33 CHF
Kwota pozostała do spłacenia: 101 388,34 CHF

Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): Linia kredytowa PKO S.A., własność S.C męża
Cała kwota: 136 000 PLN
Kwota pozostała do spłacenia: 43 733,52 PLN

Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): Kredyt firmowy w BZWBK- S.C. Jerzy Nykiel
Cała kwota: 138 380 PLN
Kwota pozostała do spłacenia: 58 200 PLN

Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): Kredyt w BZ WBK - S.C. Jerzy Nykiel, uruchomiony 15.12.2014
Cała kwota: 151 740 PLN
Kwota pozostała do spłacenia: 151 740 PLN

Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): Kredyt w BZ WBK - S.C. Jerzy Nykiel
Cała kwota: 50 000 PLN
Kwota pozostała do spłacenia: 28 420 PLN

Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): Pożyczka od osób fizycznych Pani Beaty Madaj-Lorek i Huberta Lorek
Cała kwota: 150 000 PLN
Kwota pozostała do spłacenia: 150 000 PLN

Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): Pożyczka od osoby fizycznej Pana Piotra Watoła
Cała kwota: 150 000 PLN
Kwota pozostała do spłacenia: 150 000 PLN

Podpis
Miejscowość: Warszawa
Data: 2015-04-29
Oświadczenie
Dane osobowe
Imię (imiona): Mirosława
Nazwisko: Nykiel
Nazwisko panieńskie: Bulwan
Data urodzenia: 1953-09-23
Miejsce urodzenia: Wańkowa
Zatrudnienie
Miejsce zatrudnienia: Sejm RP
Stanowisko lub funkcja: Poseł na Sejm RP
Małżeńska wspólnota majątkowa
tak
I. Zasoby pieniężne
Środki pieniężne (złotówki)
Kwota: 11 823,82 PLN
Uwagi: Polisa III filar
Środki pieniężne (dewizy)
Kwota: 90 000 PLN
Uwagi: konto bankowe męża Jerzego Nykla
II. Nieruchomości
1. Dom
Powierzchnia domu: 168m2
Wartość domu: 450 000 PLN
Tytuł prawny: własność
2. Mieszkanie
Powierzchnia: 36,36m2
Wartość: 200 000 PLN
Tytuł prawny: własność do 3 października 2013r
4. Inne nieruchomości
Rodzaj: działka
Powierzchnia działki: 0,0064 ha
Wartość: 20 000 PLN
Tytuł prawny: własność
IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: uposażenie poselskie
Kwota: 138 529,36 PLN
Uwagi: dochód

Opis: dieta poselska
Kwota: 30 328,03 PLN
Uwagi: dochód

Opis: wynajem mieszkania
Kwota: 9882 PLN

Opis: dochód męża Jerzego Nykiel
Kwota: 103 356,07 PLN
Uwagi: S.C, Jerzy Nykiel; dochód

Opis: emerytura od 23.12.2013
Kwota: 1170,95 PLN

Opis: emerytura męża Jerzego Nykiel
Kwota: 38 040,00 PLN

X. Mienie ruchome - składniki o wartości > 10.000 zł
Pojazd mechaniczny
Rodzaj (samochód, traktor...): samochód osobowy
Marka: Honda
Model: CRV
Rok produkcji: 2008
Wartość: 50 000 PLN
Uwagi: mienie S.C., Jerzy Nykiel

Rodzaj (samochód, traktor...): samochód osobowy
Marka: Renault
Model: Kongo
Rok produkcji: 2007
Wartość: 20 000 PLN
Uwagi: mienie S.C., Jerzy Nykiel

Rodzaj (samochód, traktor...): smochód osobowy
Marka: Renault
Model: Koleos
Rok produkcji: 2008
Wartość: 50 000 PLN
Uwagi: mienie S.C., Jerzy Nykiel

Inne mienie
Opis: meble "Eklektyk"
Wartość: 30 000 PLN
XI. Zobowiązania pieniężne o wartości > 10.000 zł
Zobowiązanie
Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): Kredyt hipoteczny w GE Money Bank S.A. na budowę domu
Cała kwota: 151 826,33 CHF
Kwota pozostała do spłacenia: 110 123 CHF

Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): Linia kredytowa PKO S.A., własność S.C męża
Cała kwota: 136 000 PLN
Uwagi: wartosć początkowa 136 000 PLN (aneks w 2 010r) 100 000 PLN (aneks w 2 013r); limit nie wykorzystany na koniec 2 013r: 0PLN- limit wykorzystano, środki własne na koniec 2 013r: 11 000 PLN

Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): Kredyt na spłatę Honda CRV w Lucas Bank
Cała kwota: 78 280 PLN
Kwota pozostała do spłacenia: 3706 PLN

Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): Kredyt firmowy w BZWBK- S.C. Jerzy Nykiel
Cała kwota: 138 380 PLN

Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): Linia kredytowa w BZWBK- S.C Jerzy Nykiel
Cała kwota: 190000PLN
Uwagi: wykorzystany limit na koniec 2 013r- 186 000 PLN

Podpis
Miejscowość: Warszawa
Data: 2014-04-24
Oświadczenie
Dane osobowe
Imię (imiona): Mirosława
Nazwisko: Nykiel
Nazwisko panieńskie: Bulwan
Data urodzenia: 1953-09-23
Miejsce urodzenia: Wańkowa
Zatrudnienie
Miejsce zatrudnienia: Sejm RP
Stanowisko lub funkcja: Poseł na Sejm RP
I. Zasoby pieniężne
Środki pieniężne (złotówki)
Kwota: 9999,58 PLN
Uwagi: Polisa III filar
II. Nieruchomości
1. Dom
Powierzchnia domu: 168m2
Wartość domu: 450 000 PLN
Tytuł prawny: własność
2. Mieszkanie
Powierzchnia: 36,36m2
Wartość: 200 000 PLN
Tytuł prawny: własność
4. Inne nieruchomości
Rodzaj: działka
Powierzchnia działki: 0,0064 ha
Wartość: 20 000 PLN
Tytuł prawny: własność
IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: uposażenie poselskie
Kwota: 129 243,36 PLN
Uwagi: dochód

Opis: dieta poselska
Kwota: 31 916,40 PLN
Uwagi: dochód

Opis: wynajem mieszkania
Kwota: 14 400 PLN

Opis: dochód męża Jerzego Nykiel
Kwota: 125 482 PLN

X. Mienie ruchome - składniki o wartości > 10.000 zł
Pojazd mechaniczny
Rodzaj (samochód, traktor...): samochód osobowy
Marka: Honda
Model: CRV
Rok produkcji: 2008
Uwagi: mienie S.C., Jerzy Nykiel

Rodzaj (samochód, traktor...): samochód osobowy
Marka: Renault
Model: Kongo
Rok produkcji: 2007
Uwagi: mienie S.C., Jerzy Nykiel

Rodzaj (samochód, traktor...): smochód osobowy
Marka: Renault
Model: Koleos
Rok produkcji: 2008
Uwagi: mienie S.C., Jerzy Nykiel

Inne mienie
Opis: meble "Eklektyk"
Wartość: 30 000 PLN
XI. Zobowiązania pieniężne o wartości > 10.000 zł
Zobowiązanie
Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): Kredyt hipoteczny w GE Money Bank S.A. na budowę domu
Cała kwota: 151 826,33 CHF
Kwota pozostała do spłacenia: 117 474 CHF

Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): Linia kredytowa PKO S.A., własność S.C męża
Cała kwota: 136 000 PLN
Uwagi: limit nie wykorzystany na koniec 2 012 r.: 100 000 PLN, środki własne na koniec 2 012 r.: 23 290 PLN

Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): Kredyt na spłatę Renault Koleos w S.C męża w RCI Bank Polska S.A.
Cała kwota: 95 419,90 PLN
Kwota pozostała do spłacenia: 21 462 PLN

Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): Kredyt konsumpcyjny w PKO S.A na wesele córki
Cała kwota: 27 354 PLN
Uwagi: spłacony we wrześniu 2012 r.

Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): Kredyt na spłatę Honda CRV w Lucas Bank
Cała kwota: 78 280 PLN
Kwota pozostała do spłacenia: 20 256 PLN

Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): Pożyczka z funduszu świadczeń socjalnych na remont domu
Cała kwota: 25 000 PLN
Kwota pozostała do spłacenia: 15 600 PLN

Podpis
Data: 2013-04-26
Oświadczenie
Dane osobowe
Imię (imiona): Mirosława
Nazwisko: Nykiel
Nazwisko panieńskie: Bulwan
Data urodzenia: 1953-09-23
Miejsce urodzenia: Wańkowa
Zatrudnienie
Miejsce zatrudnienia: Sejm RP
Stanowisko lub funkcja: Poseł na Sejm RP
I. Zasoby pieniężne
Środki pieniężne (złotówki)
Kwota: 9540 PLN
Uwagi: Polisa III filar
II. Nieruchomości
1. Dom
Powierzchnia domu: 168m2
Wartość domu: 450 000 PLN
Tytuł prawny: własność
2. Mieszkanie
Powierzchnia: 3,36m2
Wartość: 200 000 PLN
Tytuł prawny: własność
4. Inne nieruchomości
Rodzaj: działka
Powierzchnia działki: 0,0064 ha
Wartość: 20 000 PLN
Tytuł prawny: własność
IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: uposażenie poselskie
Kwota: 128 769,39 PLN
Uwagi: dochód

Opis: dieta poselska
Kwota: 32 801,56 PLN
Uwagi: 5248,47 PLN - dochód

Opis: pozostały dochód z tytułu prawa autorskie i inne prawa, o których mowa w art.18 ustawy
Kwota: 1286 PLN
Uwagi: dochód

Opis: wynajem mieszkania
Kwota: 13 200 PLN
Uwagi: dochód

Opis: dochód męża Jerzy Nykiel
Kwota: 88 756 PLN
Uwagi: dochód

X. Mienie ruchome - składniki o wartości > 10.000 zł
Pojazd mechaniczny
Rodzaj (samochód, traktor...): samochód osobowy
Marka: Honda
Model: CRV
Rok produkcji: 2008
Uwagi: mienie S.C., Jerzy Nykiel

Rodzaj (samochód, traktor...): samochód osobowy
Marka: Renault
Model: Kongo
Rok produkcji: 2007
Uwagi: mienie S.C., Jerzy Nykiel

Rodzaj (samochód, traktor...): samochód osobowy
Marka: Renault
Model: Koleos
Rok produkcji: 2008
Uwagi: mienie S.C., Jerzy Nykiel

Inne mienie
Opis: meble "Eklektyk"
Wartość: 30 000 PLN
XI. Zobowiązania pieniężne o wartości > 10.000 zł
Zobowiązanie
Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): Kredyt hipoteczny GE Money Bank S.A. na budowę domu
Cała kwota: 151 826,33 CHF
Kwota pozostała do spłacenia: 117 473 CHF

Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): Linia kredytowa Pekao S.A.: własność S.C męża
Cała kwota: 136 360 PLN
Kwota pozostała do spłacenia: 118 160 PLN

Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): Kredyt na spłatę Renault Koleos w S.C męża RCI Bank Polska S.A.
Cała kwota: 95 419,90 PLN
Kwota pozostała do spłacenia: 42 504 PLN

Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): Kredyt konsumpcyjny w PKO S.A. na wesele córki
Cała kwota: 27 354 PLN
Kwota pozostała do spłacenia: 6627 PLN

Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): Kredyt na spłatę Honda CRV w Lucas Bank
Cała kwota: 78 280 PLN
Kwota pozostała do spłacenia: 37 167 PLN

Podpis
Data: 2012-04-26
Oświadczenie
Dane osobowe
Imię (imiona): Mirosława
Nazwisko: Nykiel
Nazwisko panieńskie: Bulwan
Data urodzenia: 1953-09-23
Miejsce urodzenia: Wańkowa
Zatrudnienie
Miejsce zatrudnienia: Sejm RP
Stanowisko lub funkcja: Posłanka na Sejm RP
Małżeńska wspólnota majątkowa
tak
I. Zasoby pieniężne
Środki pieniężne (złotówki)
Kwota: 9308 PLN
Uwagi: polisa III filar
II. Nieruchomości
1. Dom
Powierzchnia domu: 168m2
Wartość domu: 450 000 PLN
Tytuł prawny: własność
2. Mieszkanie
Powierzchnia: 36,36m2
Wartość: 200 000 PLN
Tytuł prawny: własność
4. Inne nieruchomości
Rodzaj: działka
Powierzchnia działki: 0,064 ha
Wartość: 20 000 PLN
Tytuł prawny: własność
IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: uposażenie poselskie
Kwota: 107 702,80 PLN
Uwagi: dochód

Opis: dieta poselska opodatkowana
Kwota: 5055,40 PLN
Uwagi: dochód

Opis: dieta poselska
Kwota: 22 800 PLN

Opis: wynajem mieszkania
Kwota: 8166,66 PLN
Uwagi: przychód

Opis: dochód męża (Jerzy Nykiel) na stan 2011-09-30
Kwota: 58 015 PLN

X. Mienie ruchome - składniki o wartości > 10.000 zł
Pojazd mechaniczny
Rodzaj (samochód, traktor...): samochód osobowy
Marka: Honda
Model: CRV
Rok produkcji: 2008
Uwagi: mienie SC Jerzy Nykiel

Rodzaj (samochód, traktor...): samochód osobowy
Marka: Renault
Model: Kangoo
Rok produkcji: 2007
Uwagi: mienie SC Jerzy Nykiel

Rodzaj (samochód, traktor...): samochód osobowy
Marka: Renault
Model: Koleos
Rok produkcji: 2008
Uwagi: mienie SC Jerzy Nykiel

Inne mienie
Opis: meble "EKLEKTYK"
Wartość: 30 000 PLN
XI. Zobowiązania pieniężne o wartości > 10.000 zł
Zobowiązanie
Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): Kredyt hipoteczny w GE Money Bank SA na budowę domu
Cała kwota: 151 826,33 CHF
Kwota pozostała do spłacenia: 126 366 CHF
Uwagi: kwota pozostała do spłacenia na 2011-10-31

Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): Linia kredytowa w Pekao SA, własność SC męża
Cała kwota: 136 360 PLN
Kwota pozostała do spłacenia: 125 440 PLN

Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): Kredyt na spłatę Renault Koleos w SC męża w RCI Bank Polska SA
Cała kwota: 95 419,90 PLN
Kwota pozostała do spłacenia: 45 306 PLN
Uwagi: kwota pozostała do spłacenia na 2011-10-31

Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): Kredyt konsumpcyjny w PKO SA na wesele córki
Cała kwota: 27 354 PLN
Kwota pozostała do spłacenia: 7983 PLN
Uwagi: kwota pozostała do spłacenia na 2011-10-31

Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): Kredyt na spłatę Honda CRV w Lucas Bank
Cała kwota: 78 280 PLN
Kwota pozostała do spłacenia: 39 835 PLN
Uwagi: kwota pozostała do spłacenia na 2011-10-31

Podpis
Data: 2011-11-07